forumbig

خانم آرزو احمدی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.51 (35 Votes)

 

Ahmadi

 

در این شماره مصاحبه ی رامتین بختیاری با خانم احمدی یکی از مدیران آزموده کاران که این مصاحبه شامل ، بیوگرافی و شرح پیوستن به گروه آزموده کاران و همچنین ارائه پیشنهادات و راهکارهای جدید را شامل می شود متن زیر حاصل این گفتگوست.

 

 

1- لطفاً خودتان را معرفی کنید؟

آرزو احمدی هستم. دختر فصل بهار، متولد 15 فروردین یعنی 2 روز بعد از سیزده بدر سال 56 ( سال مار ) بود . می گن اونایی که سال مار به دنیا اومدن روی گنج نشستن، خود شما هم همینطورهستید(رامتین بختیاری). البته منظورم صرفا فقط گنج مالی نیست بلکه گنج معنوی نیز است.

2- از شروع تحصیل خود بفرمایید؟

خانواده ام بیشتر دوست داشتن که من پزشک بشوم و برای همین منو به سمت رشته علوم تجربی در دبیرستان سوق دادند. اما اصلاً علاقه ای به رشته پزشکی نداشتم و سال 74 که در رشته پرستاری دانشگاه سراسری قبول شدم، انصراف دادم که باعث شد 2 سال هم نتونم دانشگاه شرکت کنم.
در همان موقع، اقوام توصیه داشتند که من با توجه به پشتوانه ریاضیات قوی، حسابداری شرکت کنم. من واقعاً بدون شناخت به این رشته، به اجبار رفتم امتحان دادم. خودم که خیلی به سینما و صدا و سیما علاقه مند بودم و در دوران دبیرستان خیلی خوب تئاتر و فیلم بازی می کردم اما پدرم دوست نداشت که تو رشته سینما فعالیت کنم.

حتی می خواستم رشته اقتصاد را انتخاب کنم اما اشتباهی حسابداری شرکت کردم که با توجه به ریاضیات خوبم، توانستم جزء 48 نفر دانشگاه آزاد کرج باشم. ترم اول دانشگاه رو با شیطنت زیاد خودم شروع کردم  اما محیط دانشگاه با دبیرستان متفاوت بود و با توجه به تجربیات دوستان و توصیه اساتیدم، به حسابداری علاقه مند شدم به نحوی که معدل لیسانس من 63/18 بود و این به خاطر رقابت زیاد بود که در دانشگاه داشتم و هر ترم معدلم بالای 18 می شد.

3- نحوه آشنایی شما با موسسه آزموده کاران؟

من با کارآموزی در کاشی ایرانا شروع کردم و در همان جا با حسابرس ها آشنا شدم. یکی از آن حسابرس ها، آقای سید حسین حسینی بود که در آن مقطع در سازمان حسابرسی فعالیت می کرد. البته ایشان در همان مقطع آقای بختیاری را می شناختند . در همان موقع به خاطر درس، کارآموزی را رها کردم تا درسم تمام شود و سال 78 بود که آقای حسینی، به من پیشنهاد کار حسابرسی دادند که انگار دنیا را به من داده بودند. وقتی کارورز بودم در همه واحدهای شرکت فعالیت کردم و در آخر سر از واحد حسابرسی درآوردم.

اواخر 79 بود که برای مصاحبه به دفتر موسسه واقع در میرداماد آمدم. اولین کسی که در رو بروم باز کرد آقای بارگاهی بود که منو به سمت اتاق آقای بختیاری راهنمایی کرد ، برای مصاحبه با آقای بختیاری وارد اتاق ایشان شدم که یک میز بزرگ اونجا بود ، من این طرف میز بودم و ایشان آن طرف که کلی استرس داشتم که چه می خواهند بپرسند . با توجه به اینکه آقای حسینی خیلی توصیه کرده بود و می دونستم آقای بختیاری استاد دانشگاه بودند، در طول راه مدام مطالب علمی را مرور می کردم.

اما آقای بختیاری بیشتر از علایق و روحیات و نمرات دانشگاهی ام سوال کردند که در نهایت کار انبارهای عمومی در جاده قدیم را به عنوان اولین کار پیشنهاد کردند که با ساعتی 250 تومان کارم را آغاز کردم. در آن دوران با توجه به معدل بالا ، پیشنهادات زیادی برای کار در اجرا داشتم ولی الان خوشحالم که تصمیم گرفتم حسابرس بشم

4- رضایت شما از حسابرسی به چه میزان است؟

ما کار می کنیم که خوب زندگی کنیم و اعتقادم اینه که کار زیرمجموعه زندگی است. گاهی که فشار کار زیاد می شود، شاید بدلیل خستگی کمی نارضایتی حاصل بشه، اما دلیل پیشرفتم ، عشق زیادم به این رشته و حرفه می باشد. البته عوامل محیطی نقش زیادی در علاقه ام به حرفه حسابرسی داشته است. من دوستانی دارم که با محیط کاری خود مشکل داشتند و گرایش به رشته های دیگر پیدا کردند. اما آزموده کاران برای من مثل خانواده بود و برخوردهای پدرانه مدیران و حتی مادرانه خانم شیروانی به من حس خانه دوم و امنیت شغلی می داد. علیرغم اینکه یه دختر بودم که از راه دور می آمدم، خیلی احساس رضایت می کردم و همین باعث می شد سعی و تلاشم بیشتر باشد.

5- مسیر شما و پروژه هایی که انجام می دادید در چه جهتی بودند؟

با توجه به تعلیمات زندگی ، راه مبارزه با مشکلات را خوب یاد گرفته بودم و هیچ وقت صورت مساله را پاک نمیکردم و بدنبال حل کردن مسائلم بودم . در هر رده ای که بودم و به هر منطقه ای از شهر که می فرستادند ، هیچ وقت یاد ندارم که اعتراض کرده باشم علیرغم اینکه خیلی در این سالها بابت همین دوری راه اذیت شدم.
اما در حال حاضر مدیران موسسه تا حدودی هوای بچه ها را دارند . ولی یادم میاد که قدیما مدیران ارشد ما یک شیطنت هایی داشتند و شاید می خواستند نیرو ها را کمی خود ساخته کنند که از غرب به شرق و یا باالعکس می فرستادند. معمولاً با توجه به اینکه من در کرج زندگی می کردم من را به دورترین نقطه می فرستادند و من هم اهل بهانه آوردن نبودم و همیشه سعی می کردم به موقع سرکار باشم و اگر قرار بود دیر بیایم حتماً به موسسه اطلاع می دادم و هنوزم که هنوزه با این رده شغلی این کار را می کنم و احساس می کنم بموقع بودن و نظم داشتن بخشی از رفتار حرفه ای هستش.

6- تجربه کار با شما چگونه است؟

از سال 84 که به سمت سرپرستی حرکت کردم تجربه کمتری داشتم، اما با آموزشهایی که در حین کار دیدم مثل یاد گرفتن انظباط و برخوردهای حرفه ای از آقای بختیاری و یادگرفتن روابط عمومی، مشتری مداری و برخوردهای اجتماعی از آقای فرخ تجارب خودمو بیشتر کردم و خیلی از تجربه های فنی رو از مدیران ارشد موسسه منجمله آقای فرخ و کهندل داشتم که حتی جا داره یادی از مدیران و سرپرستان قبلی خودم سرکار خانم عربشاهی و آقای نظمی نیز بکنم که بسیاری از این تجربیات کاری ام را از این اساتید بدست آوردم و که ممکن هست تحت هیچ شرایطی نشود به شکل دیگری آنها را یاد گرفت.

حتی با اینکه حسابدار رسمی شدم و گاهی فکر میکنم که مستقل کار کنم میبینم که به این راحتی ها نیست و باید حالا حالا ها تجربه کسب کنم . به نظر خودم همکاران زیر مجموعه ام علاقه مند همکاری و کارکردن با من هستند که همین برای من کافی و خوشحال کننده است ولی باید دید نظر اونها چیه ؟! و به نظر بنده گروه بندیها در حسابرسی باید چرخشی باشه چونکه در هر چرخش کلی مطالب و مسائل هست که افراد از مدیران جدید خود یاد می گیرند. حتی فقط موضوع آموزش های علمی نیست، بحث آموزش های اخلاقی نیز مطرح است.
همیشه سعی می کنم از همان روشی که به من آموزش داده شده و مطالب را یاد گرفتم تجربیات خودمو به همه همکاران زیر مجموعه خود انتقال بدم تا در هر لحظه شاهد پیشرفت این عزیزان باشم.

7- روش کاری شما برای حفظ تعادل در تیم چیست؟

من به شرکای موسسه حق می دم که همیشه درگیر بالانس کردن تیمی باشند، چون کار سختی است، ببینید در این موسسه، مدیران با طرز تفکرات متفاوت حضور دارند، زیر مجموعه های آنها هم، افرادی هستند که هر کدام با یک طرز تفکر خاص خودشان آمدند که بالانس کردن همین مجموعه سخت می باشد. و همیشه تلاش کردم بین بچه ها فرقی نباشه و به زیر مجموعه ام از ضعیف تا قوی بطور یکسان برخورد کردم و رفتار افراد هیچگاه در نگاه حرفه ای من تاثیر گذار نبوده و در صورت داشتن روابط نزدیک و دوستانه با هرکدام از همکارها تاثیری بر روابط کاری ما نداشته و حتی سخت گیری ام بیشتر و بر اساس استانداردها و رفتار حرفه ای بوده است.

در پروژه های گذشته حضور افراد در تیم کوتاه مدت بود و فرصتی برای اثبات حسن نیت نمی شد و خیلی موقع ها تنش وجود داشت. اما شکر خدا در گروه بنده 90% افراد با یکدیگر رفاقت دارند و بدنبال این هستم که این رفاقت ها بیشتر و تنشها کمتر شود و دلیلش تاکید بنده بر رعایت اخلاقیات بین همکاران میباشد و حتی خودم هم رعایت می کنم . همبستگی بیشتر در تیم باعث افزایش کیفیت کار تیمی می شود و این اصلی است که من به آن اعتقاد دارم و عمل می کنم حتی خیلی جاها رفاقت را کنار گذاشته و سعی کردم عدالت را جاری کنم.

8- شما کجاها سخت گیر می شوید؟

در طول روز ممکنه معلم، ناظم، مادر، رفیق و خلاصه مجموعه ای از شخصیتهای مختلف برای همکارانم باشم ولی در مباحث فنی و در زمان کار حسابرسی زیاد سخت گیرم و بعد از ساعت کاری قضیه کاملا" متفاوت است و سختگیری در کار نیست. ضمن سخت گیری و جدیت در کار ، توجه به مسائل و مشکلات همکاران نیز برام مهم هستش.
توجه به مسائل و مشکلات همکاران و روانشناختی آنان در پروژه ها ، باعث میشه که بچه ها با قدرت بیشتری کار کنند. شاید حلال خیلی از مشکلات همکاران نتوانیم باشیم اما می توانیم با کوچکترین راهنمایی خودمان بار خیلی از مشکلات همکاران را کم کنیم که تو این امر هم باید تعادل داشته باشیم و از اصل مطلب دور نشویم و قاطعیت داشتن در کار به معنی بداخلاقی نیست .یکی از سرپرستهای قدیمی بنام آقای نظمی که بنده افتخاری همکاری با ایشان در سال 82 رو داشتم درس بزرگی دادند که یکروز در یکی از پروژه های ایشان بخاطر مشکل شخصی که برام پیش اومده بود خیلی ناراحت بودم . ایشان وقتی آمدند گفتند کار نمی کنیم تا خانم احمدی هم روبراه بشن و 2 ساعت وقت پروژه را به همدردی با من اختصاص دادند که این توجه باعث شد بهتر کار کنم و تا حتی راهنمایی های با ارزشی بدست آوردم.

9- شما صبور هم هستید؟

گاهی بله گاهی هم متاسفانه خیر. شاید تحملم در گذشته خیلی کمتر بوده و انتقاد پذیریم کمتر بود. روی خودم خیلی کار کردم و سعی کردم صبورتر باشم. سختی های زندگی و کار هر کدام تاثیرات خودش را داشته است و رفتار افراد صبور را و نتایج صبرشون رو کاملا بررسی کردم قطعا نتایج خیلی از رفتارهای همراه با صبر و شکیبایی بهتر از عجولانه رفتار کردن است و الان در کار صبر و تحمل بیشتری دارم که باعث ارتباط بیشتر و نتایج کیفی تری میشه که به نظرم در حسابرسی اهمیت زیادی دارد.

30

 

 10- اوقات فراغت را چگونه می گذرانید؟

قبلاً زمان بیشتری داشتم و بیشتر اوقات فراغتم را با پدر و مادر و دوستان و ورزش و سینما و گردش و سفر کردن و نقاشی پر میکردم اما الان حتی فرصت ورزش کردن هم ندارم و ناراحتم و دارم برنامه ریزی میکنم که مجددا برم یوگا و اروبیک، که قبلاً می رفتم و دارم سعی می کنم که مثل گذشته برای پدر و مادرم و حتی دوستانم زمان بگذارم و اوقات فراغتم رو با این عزیزان بگذرونم و گاهی اوقات با دوستام میرم خرید که خرید کردن جزء علایق مهم خانم هاست. ( با خنده )

11- فرصت کتاب خوانی دارید؟

قبلاً بله ، اما 2 و 3 سالی هستش که مطالعاتم بیشتر پیرامون مباحث حسابداری و حسابرسی است حتی خواندن کتابهای رمان که واقعاً جزو علایق بنده بوده بخاطر مشغله زیاد عملا ترک شده.

12- ورزش مورد علاقه شما چیست؟

یوگا را برای تمرکز روی عضله و آرامش آن دوست دارم که در بلند مدت آرامش بخش است. اما برای تماشا به فوتبال علاقمندم که شخصاً طرفدار پرسپولیس هستم. ( با خنده )

13- به موزیک علاقه مندید؟

بسیار زیاد. اما بلد نیستم نوازندگی کنم ولی کلاً به گیتار و ارگ و پیانو علاقه مند هستم و موسیقی پاپ به من حس خوبی می دهد که باعث تخلیه امواج منفی درونی و به آرامش رسیدن می شود.

14- غذای مورد علاقه شما چیست؟

قورمه سبزی و ماکارونی را دوست دارم اما به میزان کم چون همش در حال رژیم هستم. اگر چاق نمی شدم هر روز یک وعده از اینها را می خوردم ( با خنده )

15- اتفاق مهم زندگی شما چی بوده است؟

انتخاب رشته حسابرسی و قبولی در امتحان حسابدار رسمی که البته اینها اتفاقات خوب هستند و در اینجا نمی خواهم راجع به اتفاقات بد صحبت کنم.

16- چه چیزهایی به شما انگیزه می ده؟

ایمان به خدا ، داشتن پدر و مادر خوب و اونایی که دوستشان دارم و پیشرفت کاری . ارتباطی که با خدا برقرار می کنم همیشه باعث انگیزه ام در همه مسائل بوده و موقع نقاشی کشیدن چونکه دارم آثاری رو خلق میکنم با خداوند ارتباط برقرار میکنم و وقتی روزم را آغاز می کنم به او توکل می کنم. ایمان و توکل به خدا همیشه باعث موفقیت و رفع تمام مشکلاتم بوده است. آدما باید همیشه خدا رو در نظر داشته باشند و خودشان رو حساب و کتاب کنند ، دفترچه ای دارم که کارهای خوب و بد خودم را در آن ثبت می کنم و سعی می کنم قسمت مربوط به کارهای خوب را بهتر جلو ببرم و خودمو تا حدودی حساب و کتاب میکنم.

17- اگر قرار باشد یک روز صبح یکی از خواسته های شما برآورده شده باشد، آن چه اتفاقی است؟

شاید یک خانم دوست داشته باشد ازدواج موفق داشته باشد اما کار هم بخشی از زندگی من است و در نهایت دوست دارم حرفه حسابرسی را در خارج از کشور در کنار شخصی که دوستش دارم ادامه بدم و یک حسابدار رسمی بین المللی شوم.

128

 

18- آرزوی حرفه ای شما چیست؟

دوست دارم یک حسابدار رسمی بین المللی شوم و شاید یک موسسه حسابرسی داشته باشم اما احساس می کنم نیازمند تجربیات خاصی از شرکای موسسه هستم همانطور که میدونید یکی از مشاغل مهم در اکثر کشورها حسابرسی هستش.

19- کمبودهای حرفه ای در کارمندان حسابرسی را در چه می دانید؟

عدم شناخت کارمندان از آیین نامه های مربوط به اخلاق حرفه ای موسسه می باشد. کارمندان چون به صورت حرفه ای عمل نمی کنند ممکن است لطمات زیادی به پروژه ها و جایگاه حرفه ای موسسه وارد کنند. در گذشته مجبور بودیم بخاطر یک سری کمبودها در حوزه نیروی انسانی، استخدام های سطحی تر و بدون شناخت داشته باشیم ، که لطمات زیادی هم متحمل شدیم چونکه در شروع همکاری ، کار زیادی روی این افراد نشده است. در استخدام ها احتیاج است مسائل روحی افراد در نظر گرفته شود چون کسی که با مشکلاتی بعضاً عمیق وارد سیستم ما شود، این مسائل را با خودش وارد موسسه می کند که می تواند تبعات بدی را ایجاد کند. ما اگر می خواهیم پرسنل حرفه ای داشته باشیم ، ابتدا باید موارد اخلاقی و حرفه ای را به آنها آموزش دهیم و بعداً وارد مباحث فنی بشویم.البته وظیفه ما تربیت همکاران نیست ، اما می توانیم در ترقی سطوح فرهنگی و اخلاقی پرسنل تاثیر گذار باشیم.کارمندان بالاخره از لحاظ فنی یاد می گیرند و بالاخره بعد از 10 بار تکرار یاد می گیرند ، اما آنهایی می مانند که اخلاق حرفه ای را رعایت کنند.

20- مسیرهای میان بر در حسابرسی کدام راه ها می باشد؟

توصیه می کنم، صبور باشند و آن را تقویت کنند. من و شما نقاط مشترکی در حسابرسی داشتیم. شما با ساعتی 100 تومان و من با ساعتی 250 تومان شروع کردم و مسیر طولانی طی شد. کارمندان نباید اعتماد به نفس کاذب داشته باشند و افرادی که خودشان را سطح بالا می گیرند بدون اینکه تجربه کافی کسب کنند در این حرفه موفق نمی شوند و ناخودآگاه حذف می شوند. به نظر بنده یکی از میانبرهای حسابرسی کسب تجربه در نمام قسمت های حسابرسی و استفاده از تجربیات افراد صاحب نظر این حرفه میباشد و تجربه ای که در این سالها کسب کردم این بود که در تمام بخشها منجمله حسابرسی ، خدمات مالی ، اصلاح حساب ، تلفیق و حتی حسابداری و با همه افراد صاحب تخصص کار کردم و غرور و اعتماد به نفس کاذب رو کنار گذاشتم و تماما" بدنبال کسب تجربه بودم و در سخت ترین شرایط دل و بدریا میزدم و وارد گود میشدم.

همکاران باید مسیری را که افراد موفق بسرعت طی کردند بررسی کنند که عمدتا" دلیلش همان صبر و کسب تجربه در هر شرایطی و درنهایت کار نیکو کردن از پر کردن است که میتوان به نمونه های زیادی از دوستان در موسسه اشاره نمود که توانستند در کمترین زمان به بهترین نتایج و درجات عالی برسند که راهنمایی های به موقع مدیران و این دوستان می تواند در نشان دادن این میانبرها به همکاران سطوح پایین موثر باشد.

21- کلاسهای پیشنهادی برای حسابرسان چه می باشد؟

جا داره که از شرکای موسسه و آقای کاظمی که برای واحد آموزش زحمات فراوانی کشیدند و فضای آموزشی خوبی برای همکاران ایجاد کردند تشکر و قدردانی کرد. هر کاری از دست بنده نیز بربیاد برای دوستانم انجام میدم و همیشه با عشق موضوعات را آموزش می دهم و سعی در انتقال عملی تجربیاتم را دارم.

در گروهم سعی کردم آموزش را در حین کار داشته باشیم که این کار تقریبا اتفاق افتاده و امیدوارم ادامه داشته باشد و موضوع آموزش در موسسه باید همیشه جدی باشد به این دلیل که این کلاسهای موسسه باعث شرکت همه همکاران و حتی مدرسان عزیز در خیلی از بحثهای آموزشی شود.در این خصوص میتوان کلاسهایی مانند بازار سرمایه ، بورس ، تهیه صورتهای مالی، ریسک ، گزارش نویسی و قوانین و ... و حتی از کلاسهایی که در انجمن ها و محافل حرفه ای برگزار میشود برای همکاران پیشنهاد میشود که بنظر بنده این کلاسها میتواند باور برخی از همکاران را تقویت و یا برخی توهم همکاران در جهت خود بزرگ بینی را رفع کند.

22- شما اگر جای مدیریت موسسه بودید چه کارهایی می کردید؟

سوال سختی است. ولی اگر بخواهم حرفی بزنم شاید آرمانی سخن گفتم. حتی شاید آقایون هم روزی برای موسسه آرمانی فکر می کردند اما وقتی آدم داخل شرایط قرار می گیرد وضعیت فرق می کنه چون محدودیتهایی وجود دارد که من نوعی شاید نبینم. من نمی دونم که شرکای موسسه با چه مشکلاتی برای اداره موسسه روبرو هستند.
مدیران که نسبت به این مسائل دید بازتری دارند خیلی مسائل مربوط به اداره موسسه را ممکن است نبینند ، حالا هر چه از رده سازمانی بالا پائین تر برویم این مسائل کمتر دیده میشود. با شناختی که از مدیریت موسسه دارم تا جایی که امکان داشته هر کاری توانستند برای کارمندان انجام داده اند و در برخی موارد بدلیل محدودیتهایی که وجود دارد نتوانستند برخی کارهای که باعث رضایت مندی همکاران بشود را انجام بدهند. اما اگر جای مدیریت موسسه بودم ، به اکثر پروژه ها بصورت موردی در هفته و ماه مراجعه میکردم که حس نزدیکی بیشتری بین همکاران و مدیران ارشد موسسه باشد و مسائل و مشکلات همکاران را لمس میکردند و بعد از هر پیک کاری همکاران ساعی رو در قالب پاداش و کارانه مساعدت میکردند و گردهمایی بیشتری رو برای نزدیک شدن سطوح پایین ، میانی و مدیران ارشد موسسه برگزار میکردند که دلیلش نیاز پرسنل به الگوهای رفتاری، فنی و حرفه ای میباشد.

23- توصیه شما به سرپرستان و مدیران آینده چیست؟

توصیه بنده به سرپرستان و مدیران آینده این است که با برنامه ریزی ( و بر اساس بودجه ) کار کنند و همکاران زیر مجموعه تحت سرپرستی خود را بنحو درست هدایت نموده و آموزش در حین کار و شرح وظایف خودشان را فراموش نکنند و به منظور موفقیت در حرفه حسابرسی مطالعات خود را به روز نموده و از رفتار حرفه ای دور نشوند.

24- عوامل تخریب یک حسابرس چیست؟

یکی از عوامل تخریب یک حسابرس نداشتن برنامه تدوین شده از سوی مدیریت موسسه و دیگری عدم کنترل و هدایت مناسب و اصولی از جانب سرپرستان و مدیران میباشد. موضوع این است که وقتی یک حسابرس ، حضور موثر سرپرست و مدیر خود را در کار احساس کنه و براساس برنامه ایشان ، برنامه خود را تنظیم کند همیشه منظم و اصولی و موثر در پروژه حاضر میشود و نباید همکاران رده حسابرس بدون نظارت و هماهنگی و آموزش در پروژه ها رها شوند.
اگر در سلسه مراتب کاری هر کس کار زیر دستی را کنترل کند مسائل و مشکلات و بی نظمی موجود به حداقل میرسد.

 

0

و حرف آخر .....

خیلی خوشحالم که موسسه نسبت به گذشته در رابطه با مسائل پرسنلی ، فنی و ارتباطات بهتر وارد عمل شده و امیدوارم به همین منوال ادامه بدهد. یکی از حرکتهای مثبت و جالب در این چند ماهه اخیر ایجاد سایت مجله و انجمن بوده ، که خودم بدلیل مشغولیت فکری و کاری نتوانستم بطور جدی در این مقوله فعالیت داشته باشم و به نظرم این حرکتها خیلی عالیه چون باعث می شه همه از لحاظ مسائل فنی و روحی به یکدیگر نزدیکتر شوند و حرفها و اطلاع رسانی ها راحت تر میشود.
دوست دارم در کنار سایر مدیران و شرکای موسسه موثر واقع باشم تا بتوانیم کارمندان را ارتقاء فنی و اخلاقی بدهیم و حرف آخرم دوستی ، ایجاد آرامش و جلوگیری از هرگونه تنش در محیط کار میباشد و یاد بگیریم که همه باید به هم کمک کنیم .... شرکا به ما، ما به سرپرستان و کارمندان دیگر، و این راه ادامه پیدا کند. هدف گم نشود، حرفه ای کارکردن در بین همکاران تقویت شود. الان احساس می کنم آزموده کاران هدف را پیدا کرده و می داند کجا می خواهد برود و این هدف باید روز به روز بزرگ تر شود.... جا داره که همین جا از شرکای موسسه و عوامل مجله حسابرسی آزموده کاران بابت زحماتشون تشکر کنم.

نظرات   

 
0 #23 علیرضا 1393-06-16 13:40
آزاد باشی ای ایران آباد باشی ای ایران :-*
نقل قول
 
 
0 #22 behrang 1392-12-04 01:22
hame migan jalebe hala vagean khode sarkar khanom "hamchin hessi beheshon dast dade albatte vagei mikham yek soalamo agar dos dashtid na be man balke be ....ta hala shodeke zirabe yekio pishe managar ya head m mc "bezanid be nafe khodetun?yani az digaran ke toye position haye balatari az shoma garar daran.mesle nabardebunosh konid bara bala raftan?hala shode to dele khodetun?man bardashtam in bod az commenthaye dostan ke badkhaham ey darid...ya takhassoseton dar hadde time melliye va etemade be nafsetun dar hadde olampike?natars id samimane javab bedid...
نقل قول
 
 
+2 #21 ashkan 1392-03-26 16:37
cheghadr khobe adam az gozashteye khodesh olgoo begire
نقل قول
 
 
+8 #20 فرح شهماري 1392-03-22 09:44
خانم احمدي عزيزم مصاحبه شماراخواندم خيلي خيلي خوشم اومد بااينكه بنده بيش از ده سال سابقه دربخش اجراي امورمالي دارم ولي خيلي دلم ميخواد از تجربيات شمادرحرفه حسابرسي استفاده كنم.موسسه نيروهاي علاقمندودلسوز زياد داره به شرطي كه بتونه اوناروهم آموزش علمي وعملي بده وهم از توان اونا استفاده بكنه در تمام بخشها.اشاا... بيش ا زپيش موفق ومويد باشيد.
نقل قول
 
 
+12 #19 رضا شيرازي 1392-03-06 11:56
سركار خانم احمدي واقعاً عالي بود و به نكات جالبي اشاره كرديد .
با آرزوي بهترينها
نقل قول
 
 
+5 #18 ashkan.gh 1392-02-16 16:53
با آرزوی بهترین ها برای شما آرزو جونم ;-)
نقل قول
 
 
+10 #17 ترانه بالازاده 1392-02-01 18:22
عه چرا کامنت قبلیم نیومده؟
من کلی کامنت گذاشته بودم :sad:

در یک کلام خلاصه میشه: مدیر نمونه
من که سعی میکنم از بهترین تجربیاتتون استفاده کنم
موفق باشین
نقل قول
 
 
+8 #16 ترانه بالازاده 1392-01-27 18:32
راستی خانم احمدی آبیته! :lol:
نقل قول
 
 
+12 #15 میرزایی 1391-12-20 16:36
سلام مصاحبه خوبی بود ولی یه نقطه ضعف دارید اونم شما که همچیتون خوبه چرا طرفدار تیمی مثل پرسپولیس هستین؟؟؟؟؟؟؟
نقل قول
 
 
+45 #14 ahmadi 1391-12-20 12:46
با سلام و احترام
و با تشکر از تمام دوستان عزیز ،امیدوارم که تمام شما عزیزان چه در این حرفه و چه در زندگی موفق و موید باشید و حتی از انتقاد شما دوست عزیز نیز متشکرم ولی دوست خوبم این مطلب رو فراموش نکنید که تمام گروه بنده مثل م.خ هستند و توصیه بنده این هست که در حرفه حسابرسی علاوه بر پشتکار باید از حواشی دور بود و مسیر حسابرسی بایستی حرفه ای و با صبوری طی شود و هیچکس مانع پیشرفت شما عزیزان نخواهد بود .
نقل قول
 
 
-41 #13 حسابرس 1391-12-19 10:24
یک انتقاد
با سلام ،خانم احمدی لطفا به دیگر بچه های موسسه نیز اجازه بدهید پیشرفت کنند فقط و فقط به فکر م.خ نباشید دیگران هم آمده اند تا پیشرفت کنند.
نقل قول
 
 
+11 #12 مهشید جوزی 1391-12-03 23:29
با عرض سلام واحترام
سرکار خانم احمدی ،بسیار مصاحبه جالبی بود .
باید خدمتتان عرض کنم زمانی که من به ازموده کاران امدم ازاینکه دیدم یکی از مدیران موفق در موسسه یک خانم است خیلی خرسند شدم و مشتاق بودم با شما اشنا شوم ، این مصاحبه هم دریچه کوچک خوبی برای اشنایی بیشتر با شما بود.
فکر می کنم الگوی خوبی برای ما هستید ،ارزوی موفقیت و روزی که حسابدار رسمی بین المللی شده اید و درکنار کسی که دوستش دارید و در کمال ارامش باشید را دارم.
نقل قول
 
 
+6 #11 ناصر 1391-12-02 17:50
خوشحال هستم که از کار حسابرسی احساس رضایت کامل دارید من خودم حسابرس هستم ولی بعضی موقعه ها از اینکه کارفرما ها فکر میکنن که همه چیز رو میشه با پول خرید حتا گزارش حسابرسیرو برای خودم متاسف میشم چون که کلا حسابرسی و زحمات حسابرسو میبرن زیر سوال و متاسفانه جامعه حسابرسی در این مورد هیچ تلاشی نکرده که باتوجه به امتیازات موسسات حسابرسی شرکتها را موظف به حسابرسی موسسه معرفی شده از طرف خود مجبورکند و اون موقعه وجه حسابرس مشخص گردد و دیگر کافرما دنبال موسسه ای که بتواند برای صورتمالی خود گزارش خوبی بگیرد نگردد.و این کار باعث پیشرفت موسسات حسابرسی و شغل حسابرسی میشود.موفق باشید این یک دردودل بود باشما
نقل قول
 
 
+6 #10 شرفی 1391-12-01 13:10
با سلام واحترام
واقعا" برای تمام کسانی که در این حرفه ودر حال حاضر درکنار شما سعادت همکاری رادارند غبطه می خورم که می توانند از تجارب اخلاقی وحرفه ای شما استفاده کرده وراه پیشرفت را طی نمایند وامیدوارم باز هم شاهد پیشرفت روزافزون شما در تمامی مراحل زندگیتان باشیم. ;-)
نقل قول
 
 
+9 #9 نیکی جانی 1391-12-01 06:49
خانم احمدی عالی بود امیدوارم در همه ی مراحل زندگیتون موفق باشید.
نقل قول
 
 
+10 #8 مهدی 1391-11-28 16:51
با احترام
مصاحبه جالبی بود .
در خصوص صبور بودن، این موضوع مد نظر باید باشد که نرخ های فزایند در هزینه ها و همچنین نرخ فزاینده رشد سطح علمی.شاید این مقدار صبوری را نطلبد!!!

فراهم آوردن حداقل ها در هر سطحی ،پله اول در پیشرفت می باشد .
نقل قول
 
 
+12 #7 ناهيد نجفي 1391-11-28 07:06
خيلي جالب بود
دست راستتون رو سر بچه ها ......

مرسي ،
كاش با قديمي ترهاي موسسه (مثل شما و مديران ديگر و حتي شركاي موسسه)خيلي بيشتر آشنا بشيم :-)
نقل قول
 
 
+13 #6 پرینازنسترنی 1391-11-25 12:03
مصاحبه جالبی داشتین خیلی استفاده کردیم وخوشحال شدم که پرسپولیسی هستید!!!!!!!! :roll:
نقل قول
 
 
+8 #5 اسعدی داود 1391-11-19 13:09
سلام
به نظر من شما می تونین یک الگوی بسیار مناسبی برای خانوما باشین و پشتکار و پیگیری شما در این حرفه و همچنین قبولی شما در جامعه حسابداران رسمی می تونه برای تمام همکاران مورد توجه و قابل الگو برداری است
ضمن آرزوی موفقیت برای شما ، از همکاری با شما خوشحالم .
نقل قول
 
 
+20 #4 حسین صادقی 1391-11-16 05:48
عالی بود.
موفق باشید.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کلام بی صدا

معرفی کتاب

eneymes خیلی کم پیش می­آید که پیشگفتار یا مقدمه یک کتاب یا مقدمه مولف و مترجم رو بخوانم. به عنوان یک مبتدی معمولا این نوشت­ها بدون اینکه بخواهم، جهت­گیری...

مصاحبه

تولدمون مبارک !

powered by DPA-ME.com