forumbig

آقای داوود اسعدی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.02 (21 Votes)

asaadi

در این شماره ، با آقای داوود اسعدی از مدیران ارشد موسسه حسابرسی آزموده کاران  صحبت کرده ایم . 

 

 1-   لطفاً خودتان را معرفی کنید .

 داوود اسعدی هستم ، متولد 1356 قوچان ، لیسانس حسابرسی از قوچان و فوق لیسانس را نیز از دانشگاه آزاد گرفتم و 6 سال هست که در این موسسه هستم .

 

2-   دوست داشتید یک رشته دیگر بودین یا راضی هستید ؟

 خودم چند روزه پیش که با برادرم سر این موضوع بحث می کردم ، داشتم فکر می کردم آیا راضی هستم یا اصلاً شخصیت من برای این رشته مناسبه ؟

الان البته صد در صد می تونم بگم با این موضوع تطابق پیدا کردم . این ضعف نظام آموزشی هست که توانایی ها و استعدادهای آدمها را کشف نمی کند . من خودم فکر می کنم مدیریت و یا روابط عمومی می خوندم بهتر بود . البه باز میگم با این موضوع عادت کردم ولی دغدغه های ذهنیم در آن حوزه بیشتر است .

اون روزها هیچ راهنمای درست و حسابی نبود و الان هم ساختاری نیست که به آدمها بگه بیشتر به درد چه کارهایی می خورند . اگر نگاه امروز را داشتم ورزش را جدی ادامه می دادم و در کنار آن مدیریت و یا روابط عمومی را با جدیت پیگیری و مطالعه می کردم.

 

3-   حضورتان در آزموده کاران چگونه شکل گرفت ؟

 من به حسابرسی علاقه فراوانی داشتم و کارم را با 30 ماه حسابداری آغاز کردم،ولی همیشه می دونستم باید به حسابرسی برم. اما می خواستم که اول فوق لیسانس قبول بشم و به محض قبولی ، فردای اون روز آمدم و با آقای بختیاری صحبت کردم و آمدم سر کار که البته ازطریق آقای بسطامی ، از دوستان ، این اتفاق افتاد .

 

4-   بعضی ها تجربه کار با شما را دوست دارند ، نظرتون چیه ؟

 { با خنده } این را که جدی نمی گید ....؟

اما فکر می کنم شانس خوبی دارم و دوستان لطف دارند . خودم همیشه اشتیاق زیادی دارم که بچه ها رشد کنند و یاد بگیرند و این فضای ذهنی باعث می شود تا اختیارات بیشتری به بچه ها داده بشه و باعث استقلال بیشتری می شود .

 

5-   روش کاری شما در تیم چگونه است ؟

 آدم مثبت اندیشی هستم و شخصاً به آدمها اعتماد دارم مگر خلاف آن ثابت بشه . به همین دلیل از همان ارتباط اول به هر کسی منفی نگاه نمی کنم و سعی نمی کنم که کنترلی با مسائل برخورد کنم . فضای بین ما خوب پیش می ره و بر اساس توجیهات اولیه خواهد بود مگر خلاف آن ثابت بشه اما  تا جایی که بتونم حمایت می کنم.

 

6-   مدیر سخت گیری هستید ؟

 زیاد نه ، اما جدیت توی کار برایم فوق العاده مهم است .

 

7-   صبور هستید یا قاطع ؟

 یک زمانی به من می گفتند که توی صبوری ، اما این مساله تا وقتی که لبریز نشه خوبه در غیر اینصورت غیر قابل کنترل می شوم { با خنده } و اخیراً این موضوع و آرامشم دغدغه ذهنیم شده است. کلا ترکیبی از این دو می باشد . مهمترین مساله ، تشخیص زمان برخورد می باشد که فکر می کنم اهمیت زیادی دارد . من خودم روی پیدا کردن این زمان دارم کار می کنم چون از خصوصیات مدیران توانمند می باشد و به نظر من شاه کلید همه چیز است .

 

 8-   اوقات فراغت چگونه می گذرد ؟

 من جمعه ها همیشه کوه می روم . در زمانهای دیگر اولویت با ورزش و مطالعه هست . البته گاهی فیلم ( نه در سینما ) می بینم .

 

9-   به چه مدل کتابهایی علاقه مند هستید ؟

 به جامعه شناسی و کتابهای سیاسی و حوزه ورزش علاقه فراوانی دارم . البته مطالعات کاری را هم شما اضافه کنید و جایگاه خودش را دارد .

 

10- چه ورزشی را علاقه دارید ؟

 من خیلی از این شاخه به اون شاخه رفتم . اول فوتبال خوب و حرفه ای را دنبال می کردم و در شهر خودم عضو تیم بودم . بعداً هم عضو تیم داشگاه بودم و ای کاش ادامه می دادم . در آن زمان یک موقعیت خوب برایم پیش آمد و پیشنهادی از پورا داشتم که متاسفانه نتوستم برم . یک مدت بوکس کار کردم و تا قهرمانی استان پیش رفتم و حتی در سطح کشوری هم به اردو دعوت شدم . الان هم 7 ساله که به کوه نوردی علاقه فراوان دارم و گاهی هم صخره نوردی انجام می دم .کلا این روزها  فوتبال و کوه نوردی در برنامه ام می باشد .

 5

11- غذای مورد علاقه تان چه می بشد ؟

 ماکارونی و قیمه را علاقه مند هستم و البته همه کوکوها را هم دوست دارم . خودم هم کوکوها را گاهی درست می کنم که خوب هم در می آید .

 

12- غذای دیگری هم درست می کنید ؟

 برنج هم بد درست نمی کنم { با خنده } . البته به خاطر زندگی مجردی سابقم ، همه غذاها را درست می کنم ولی خورش خیلی خوب نمی شد . ولی همه برنج ها را درست می کنم مثل پلو و تن که به قول بچه ها پلوتون !  البته دستپخت خانمم صد البته بهتر است { با خنده }

 

13- بهترین اتفاق زندگی شما چی بوده است ؟

 خیلی چیزها را آدم به عنوان اتفاق خوشایند زندگی میتونه عنوان کنه ، اما از آنجایی که من همیشه خوش شانس هستم ، بهترین اتفاق زندگی ام ، آشنایی با همسرم بوده است که همیشه ایشان رو کنار خودم ، به عنوان حامی همیشگی و دلگرمی حس کردم .

 1

 

14- چه موردی باعث انگیزه شما می شه ؟

 موقعی که کارم دیده میشود و دیگران توجه می کنند به من انگیزه زیاد می دهد اما موقعی که کسی توجه نمی کند و یا از اهداف جمع دور باشد خیلی سرخورده می شوم و یکی دو روز هم این سرخوردگی ادامه دارد اما ممکن است با فکر کردن احساس کنم درست بوده ، حالم تغییر می کند .

 

15-اگر قرار بود یک روز صبح که بیدار می شین چیزی تغییر کنه ، شما چه موردی را انتخاب می کردین ؟

 خیلی چیزها { با خنده } ولی می دونم تو مجله چاپ نمی شه . اما اگر قرار بود اینجوری می شد در حوزه موسسه دوست داشتم بچه ها با نگرشی متفاوت در کار عمل کنند و در سطح جامعه هم ، دوست دارم مردم به هم احترام بگذارند و از یکدیگر حمایت کنند .

 

16- آرزوی حرفه ای شما چیست ؟

 یکی دو سال پیش دوست داشتم عضو جامعه حسابداران رسمی شوم ولی الان در اولویت دوم و سوم برایم می باشد . فعلاً اولویت اصلی من این است که حسابدار بین المللی بشوم . دوست دارم هرجا رفتم یه ID داشته باشم که من را به عنوان یه کارشناس حرفه ای بشناسد و به من کار بدهد .

 

17-از نظر شما در رفتار حرفه ای چه کمبودهایی دیده می شود ؟

 اخلاق ، تقریباً جوری بعضی ها تربیت می شوند که در یک جاهایی اصول اصلی و مهم زیر پا گذاشته می شود و در رفتار و برخوردمان ، چیزی را که فکر می کنیم درست نیست را جایی انجام می دهیم و حتی اگر هم نخواهیم انجام دهیم ، یک شرایطی پیش می آید که انجام می دهیم . گاهی شرایطی هست که دوست نداری آنجا باشی ولی مجبوری .

 

18- در زمینه دانش حسابرسی ، کاستی ها کجاست ؟

 رویکرد آموزشی ما ، رویکردی کوتاه مدت است  و نیروهایی که در این زمینه تربیت می شوند ، 100% حرفه ای نمی شوند . من دیروز امتحان دادم که 5 تا سوال بود و همه حرفش این بود که صورت مساله خوانده شود نقاط ضعف  طرح ، آنالیز ، بحث و نظریات مختلف راجع به آن نوشته شود اما ما در آموزش هایمان این موارد را نداریم . همه ما در سیستم آموزشی خود ، حفظ کننده های خوبی می شویم ولی در آینده همه چیز یادمان می رود . این گونه ، حرفه ای بار نمی آئیم و می خوانیم تا مدرکی بگیریم .

 

19-مسیر کوتاه در پیشرفت شغل حسابرسی از لحاظ شما چیست ؟

 بحث کردن با همکاران . اگر بتونیم در فضایی ایجاد شده بحثهای خوبی را ایجاد کرد مثل همین انجمن     [ forum.audit.ir ]، موفقیت بیشتر است که بهتر است نقطه نظرات کوتاه باشد و از بحثهای حاشیه ای اجتناب کرد .

 

20- اگر به چند سال پیش برمی گشتید چه مسیری را طی می کردید؟

 از همان روز اول  دنبال ACCA می رفتم ! و سعی می کردم به کلاسهای حرفه ای برم و فراتر حرکت می کردم و تلاشم این بود که  عملکردی متفاوت می داشتم .

 

21- چه کلاسهای حرفه ای را به همکاران پیشنهاد می کنید ؟

 در آینده نزدیک چیزی که اهمیت پیدا می کند ، IFRS می باشد و در ایران اجرای آن تا 2 ، 3 سال دیگر قطعی می باشد . بالطبع برای داشتن صورت های مالی که همه جای دنیا بشود  آن را خواند باید بر اساس استانداردهایی خاص باشد که  شما باید دانش خاصی داشته باشید . این دانش و آگاهی را می توان با یکی دو سال مطالعه و وقت گذاشتن به آن رسید .  انجمن حسابداران خبره ، مدارک خوبی میده و چند دوره ای در این زمینه برگزار می کند که مدارک بین المللی و داخلی نیز می دهد که از نظر من اولویت اول است .

 4

22-اگر شما جای مدیریت موسسه بودید چه تغییراتی ایجاد  می کردید ؟

 این سوال خیلی سخت است و باید همه ابعاد موضوع را باید در نظر گرفت و باید خیلی موارد را در نظر داشت . این کار مطالعه بیشتری می خواهد ، به همین سادگی نمیشود اظهار نظر سطحی کرد. ولی شاید مهمترین کارم ، فعالیت بیشتر روی آموزشهای مربوط به مدیریت و حسابرسی بود ، چون آموزش خوب ، خیلی   خیلی چیزهای خوب به آدم می ده !

 

23- توصیه شما به سرپرستان آینده چیست ؟

 روی ابعاد مدیریتی شخصیتی خود کار کنند ، حتی اگر می تونند از جیبشان خرج کنند و کلاسهای مدیریتی  بروند . بشینند فکر کنند و ببینند برای پیشرفت چه کارهایی می توانند بکنند . بروند و ببینند چه زمانی می توانند قانع باشند . چه زمانی می توانند تصمیمات خاص بگیرند و یا چه زمانی هدایت کنند و چه زمانی یک چیزهایی را کنترل بهتر کنند . من فکر می کنم ما احتیاج داریم در این زمینه همگی کار کنیم و خودمان را تقویت کنیم . با این روش و عملکرد ، دغدغه های آینده کمتر می شود .

 

24- کار کردن با خانمها یا آقایان فرقی دارد ؟

 جواب آن سخت است ولی برای من فرقی نمی کند و بستگی به شخصیتهای آنها دارد . نمی شود گفت خصوصیات کدام فرق می کند  و اینها برای من فرقی زیاد ندارد .

 

25 - مهمترین معیارهای حرفه ای در حسابرسی چیست ؟

 درست انجام دادن کار درست و در نظر گرفتن قواعد عملکرد در حسابرسی مثل عملکرد بر اساس چک لیستها و استفاده صادقانه در بکارگیری توان فردی در تیم .

 

26- با ارزش ترین افراد تیم چه خصوصیاتی دارند ؟

 صداقت  من شخصاً در همکاری با افراد تیم خوش شانس بودم و با افراد صادق زیادی کار کردم بجز افرادی که شرایط خاص خودشان را دارند و اصلاً نگرش حرفه ای ندارند ،  ادعاهای بی مورد دارند که اونم زود معلوم می شود و چیز پوشاندنی نخواهد بود .

 2

27- چه چیز موجب تخریب حسابرس می شود ؟

 در حاشیه رفتن و بی برنامگی مهمترین ها هستند و بعد از آن تمرکز نکردن که باعث حاشیه های تخریبی فراوانی می شود. مثل نور خورشید که با تمرکز می سوزاند ، این تمرکز اهمیت دارد . در حقیقت تمرکز روی هدف همیشه جواب می دهد .

 

28- چه چیزی در نگرش حسابرس مهم است ؟

 اولین مورد ، برنامه ریزی و پس از آن نگرش مبتنی بر برنامه و در نهایت هدف گذاری که برای خودم که خیلی هدف محوری و با برنامگی اهمیت پیدا می کند .

 

29-برنامه ریزی در حسابرسی یعنی چی ؟

 در عملیات حسابرسی ، برنامه ریزی کاملاً تعریف شده است و در رسیدگی ها تعریف شده است که مبتنی بر آزمون رعایتی است که باید بعد از آن برنامه ریزی شود . برنامه ریزی برای کل زمان حسابرسی ، باز متفاوت است و بر اساس  قالب ها و اهداف متفاوت ، متغیر است .

 6

30 - و ....  حـــرف آخــر

حضور ذهن ندارم که این موضوع را آقای شاملو گفت یا نه . ایشان گفته بود ، همیشه توان ضربدر ادعا ، عدد ثابتی است.

هر جا توان بالا می ره ، ادعا باید پائین بیاید چون آن عدد نباید تغییر کند ، هر جا هم ادعا می رود پائین ناخودآگاه  توان ها زیاد می شود . در جامعه ای که زندگی می کنیم ، هرکس توان بیشتری دارد ادعای کمتری دارد . این فرمول زیبا و عمیقی است که یادآوری کننده خیلی موارد است .

بچه های ما خوشبختانه دارند به این مساله می رسند که فضای ما حرفه ای می شود و آنها نیز باید حرفه ای شوند . تغییرات خوبی الان دیده می شود که باعث می شه توان حرفه ای و آموزشی آنها بیشتر شود . به نظر من همکاری خودشان و آموزش همه چیز را تغییر می دهد و به افزایش همکاران توانمند کنم فراوانی می کند .

 

http://www.forum.audit.ir

نظرات   

 
+1 #10 سيد جلال احمدي 1394-03-25 05:26
درود بر شما، موفق باشيد بيش از پيش دوست عزيز و همكلاسي دوست داشتني
نقل قول
 
 
-2 #9 کاردو 1393-10-04 16:10
ببخشید عنوان مدیر ارشد برای ایشان مناسب است یا سطوح را وجبی به پرسنل می دهید؟
نقل قول
 
 
+1 #8 فرح شهماری 1392-03-22 20:41
جناب آقای اسعدی مصاحبتون عالی بود.به نکته خوبی اشاره فرمودین ادب واحترام درزندگی حرف اول رومیزندکسیکه به سن وسال وتجارب همکارش احترام میزاره درواقع به خودش احترام گذاشته.موفق وموید باشید.
نقل قول
 
 
+1 #7 اسعدی 1391-09-28 11:36
سلام
ضمن تشکر از تک تک شما همکاران گرامی و استقبال از نظرات و پیشهادات ارائه شده ،خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی و طرح موضوعات به موقع ، دراصلاح امور و بهبود شرایط ما را یاری رسانید .
نقل قول
 
 
-5 #6 رامتین بختیاری 1391-09-28 05:53
نقل کردن .:

البته اقای بختیاری ضمن احترام برای شما برای نشان دادن راه صحیح درست اینکه اول با خود اون فرد مشکل بر طرف کنیم و نه با...
اقای بختیاری به نظر من توی انجمن یه بخش اختصاصی مربوط به بچهای موسسه درست کنید که فقط بچه های موسسه بتونن ببینند و بهش دسترسی داشته باشن و تو اونجا بتونن مسائل و مشکلاتشون بدون خجالت مطرح کنن و این مباحث هم توسط اقای بختیاری بزرگ هم مشاهده شه
به هر حال موفق باشید


به زودی همچین بخشی در انجمن ایجاد خواهد گردید . با سپاس
نقل قول
 
 
-3 #5 . 1391-09-27 21:42
نقل کردن رامتین بختیاری:
من نظر شخصیم اینه که اتفاقا آقای اسعدی جز آن دسته از مدیرانیه که راه صحیح را به کارمندان سعی میکنه نشون بده ، نه اینکه مثل بعضی ها به جای حل مسایل یا مشکلات کارمندان ، دوستی خاله خرسه داشته باشن .

ایشان یکی از کسانیه که واقعا خیلی از مسایل و مشکلات کارمندان را به صورت اصولی با موسسه بررسی و راه کار ایجاد کرده اند .

من فکر میکنم مشکلات را باید اولویت بندی و راه کار گرایانه با آن برخورد کرد

البته اقای بختیاری ضمن احترام برای شما برای نشان دادن راه صحیح درست اینکه اول با خود اون فرد مشکل بر طرف کنیم و نه با...
اقای بختیاری به نظر من توی انجمن یه بخش اختصاصی مربوط به بچهای موسسه درست کنید که فقط بچه های موسسه بتونن ببینند و بهش دسترسی داشته باشن و تو اونجا بتونن مسائل و مشکلاتشون بدون خجالت مطرح کنن و این مباحث هم توسط اقای بختیاری بزرگ هم مشاهده شه
به هر حال موفق باشید
نقل قول
 
 
-6 #4 رامتین بختیاری 1391-09-27 05:32
من نظر شخصیم اینه که اتفاقا آقای اسعدی جز آن دسته از مدیرانیه که راه صحیح را به کارمندان سعی میکنه نشون بده ، نه اینکه مثل بعضی ها به جای حل مسایل یا مشکلات کارمندان ، دوستی خاله خرسه داشته باشن .

ایشان یکی از کسانیه که واقعا خیلی از مسایل و مشکلات کارمندان را به صورت اصولی با موسسه بررسی و راه کار ایجاد کرده اند .

من فکر میکنم مشکلات را باید اولویت بندی و راه کار گرایانه با آن برخورد کرد
نقل قول
 
 
+7 #3 یکی از همکاران 1391-09-26 07:28
البته اقای اسعدی از نیروهای خوب موسسه هستن ولی ای کاش به جای موسسه کمی هم به فکر بچه ها باشن
نقل قول
 
 
-1 #2 مهدی 1391-09-20 06:21
با سلام
از آشنایی با شما خوشحالم .
در مورد دید به آینده در مورد IFRS با شما خیلی موافقم و در حال برنامه ریزی برای ان هستم .
نقل قول
 
 
0 #1 یکی از همکاران 1391-09-17 16:57
آقای اسعدی

ضمن احترام به بقیه مدیران ، شما یه الگوی اخلاق و رفتار حرفه ای هستید .
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کلام بی صدا

معرفی کتاب

eneymes خیلی کم پیش می­آید که پیشگفتار یا مقدمه یک کتاب یا مقدمه مولف و مترجم رو بخوانم. به عنوان یک مبتدی معمولا این نوشت­ها بدون اینکه بخواهم، جهت­گیری...

مصاحبه

تولدمون مبارک !

powered by DPA-ME.com