forumbig

iplan 750 130

یادداشت روز اول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.08 (6 Votes)

team

 نظام آموزشی هر کشور ،تربیت کننده نیروهای متخصص آن می باشد . نحوه نگارش کتب و جزوات آموزشی ، بسته به اهداف استراتژیک و بلند مدت آن نهاد آموزشی است . با توجه به تجارب اینجانب و مطالعه کتب مختلف ، اخیراً به موضوع جالبی در حوزه نحوه نگارش کتب آموزشی و سوالات ارزیابی میزان یادگیری دانشجویان برخورد نمودم که بنظر قابل تاًمل و بسیار آموزنده بود که با شما همکاران محترم هم در میان می گذارم ، باشد که باعث ارتقاء سطح دانش و تغییر نگرش در این زمینه گردد.

 


حتماً همگی شما در دوره دانشگاهی خود دروس حسابداری صنعتی مدیریت مالی را گذرانده اید و ساعتها وقت خود را صرف حفظ نمودن فرمولها و نکات آموزشی که مورد آزمون قرار می گیرند نموده اید . انحراف نرخها ، انحراف سربار و اهرمها ، نسبت ها و .... ، و همیشه در آزمون پایان ترم در خصوص محاسبه موارد فوق سوال مطرح و ترم به پایان رسیده است . نظام آموزشی مبتنی بر رویکرد فوق بنظر می رسد فاقد کارایی لازم در خصوص تربیت نیروی متخصص تحلیل گر ، خلاق و مشکل گشا می باشد . در برخی از کشورها ، متون کتب های آموزشی  و با توجه شرایط حاکم بر شرکت ها  ، پس از طرح مبانی و اصول همانند موارد فوق و طرح فرمولها و توضیح کامل در خصوص نحوه محاسبه و ... به نتیجه گیری ، تحلیل ، بررسی نقاط ضعف هر یک از روشها و ارائه پیشنهادات جهت جایگزینی روشها و ... می پردازند. و در آزمون نهایی نیز پس از طرح مسئله از دانشجویان خواسته می شود بر اساس اطلاعات موجود به تحلیل شرایط بپردازند و عملکرد مدیریت را ارزیابی نموده و راههای پیشنهادی خود مبنی بر تغییرات احتمالی لازم و سایر موارد را پاسخ گویند.
متاسفانه برنامه های آموزشی دانشگاهها و سایر ارگانهای آموزشی عمومی فاقد شرایط فوق می باشد . لذا تنها راه چاره مطالعه و تمرین توسط خود دانشجو می باشد تا بدین وسیله به تقویت شاخصهای مدیریتی و تحلیل گری خود بپردازد.
امید است همکاران محترم با توجه به داشتن شانس حضور در شرکتهای مختلف و مشاهده نتایج مدلهای مختلف مدیریتی در صنایع متفاوت این فرصت را غنیمت شمرده و در این زمینه ضمن تقویت و ارتقاء دانش خود ، این شانس را برای سایر همکاران از طریق انتقال تجارب فراهم آورند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کلام بی صدا

معرفی کتاب

eneymes خیلی کم پیش می­آید که پیشگفتار یا مقدمه یک کتاب یا مقدمه مولف و مترجم رو بخوانم. به عنوان یک مبتدی معمولا این نوشت­ها بدون اینکه بخواهم، جهت­گیری...

مصاحبه

تولدمون مبارک !

powered by DPA-ME.com