forumbig

سرمایه گذاری به روش وارن بافت 6

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

warren

 

• باید آن قدر دل و جرئت داشته باشی وآن قدر خیالت آسوده باشد که درهر نوبت 10 درصد ازسرمایه ی خالصت را سرمایه گذاری کنی.

یقین پیدا کردن یعنی علم به این که آن چه می دانی روی خواهد داد ،توکل کردن یعنی امید به روی دادن واقعه ی مورد نظر. برای پول در آوردن در بازی سرمایه گذاری باید به یقین برسی،یعنی بدانی چه می کنی. یکی از راه های مطمئن برای رسیدن به آستانه ی یقین وارن سرمایه گذاری های کلان است. با این روش وادار می شوی پیش از سرمایه گذاری خوب فکر و حساب و کتاب کنی و به یقین برسی . اما اگر راهبرد سرمایه گذاری را بر توکل بنا کرده ای شانس موفقیت نخواهی داشت

"* ثروت،گاهی و تا اندازه ای،امکان حضور در محیط های جالب را برای انسان فراهم می آورد اما نمی تواند بر تعداد دوست داران، و تن درستی ما، بیفزاید. "

واقعیت این است که داشتن پول هنگفت می تواند سبب نکبت شود. فرزندان دنبال کار نمی روند چون منتظر میراثند، به همین دلیل هیچ وقت صاحب عزت نفس نمی شوند، که از کار کردن به دست می آید،پس روزگار بر آنها تلخ خواهد شد و چشم به راه مرگ زود رس پدر می مانند. اگر صاحب ثروت هنگفتی، چه بسا در چنبره ی چاپلوسان گرفتار شوی، چاپلوسانی که انبان اوهام تو را چندان از دروغ پر می کنند که در چشم جهانیان ابله جلوه کنی. و تو به جای کارهای مخابره جویانه، با پول و زندگیت، باید یک سره در فکر پاس داشت ثروتت، از دست اندازی های خدمت گزاران، وکیلان، حسابداران، و این به اصطلاح "مدیران پول " باشی، همه ی این ها به تو کمک می کنند تا پول تو از آن ایشان شود.

وارن معتقد است بچه هایی که صاحب میراث کلان می شوند معمولا زندگانی خود را عاطل می گذارنند، نیز معتقد است برای جامعه خوب نیست که طبقه ای از ثروتمندان میراث خوار باشد. معتقد است کشوری سعادت مندتر است که جامعه ی آن شایسته سالار و مردم آن قانع به حق خویش باشند. به همین دلیل ثروت 32 میلیارد دلاری حاصل از عمری سرمایه گذاری را وقف نیکوکاری کرد تا به یاری جامعه ای برخیزد که زاینده ی این ثروت بوده است .که این شیوه پسندیده رهنمای همه ی ثروت آفرینان جهان شود.

waren2

• هر چه نتواند تا ابد ادامه یابد ماندگار نخواهد بود. "

رشد سریع قیمت سهام در برخورد با واقعیت اقتصادی کسب و کار مربوطه متوقف می شود.شاید چنین به نظر برسد که انگار قیمت آن یک سره افزایش خواهد یافت. اما اگر آن کسب و کار نتواند در حد توقعاتی عمل کند که رانه ی این افزایش قیمت است قیمت سهام به اوج می رسد و سپس یک باره چون پاره آجری فرو می افتد.

بیش تر کسب و کارهایی که حالا وضعشان خوب است، در آینده روزی نزار خواهند شد. همه چیز تغییر می کند، هر چیز به وقتش. ساخت تازیانه ی کالسکه روزگاری درآمریکا رواج داشته، دستگاه های نشان دهنده ی تصویر(ویدیو پلیر) رایج بوده، فروش و تعمیر ماشین تحریر بخش جدا نشدنی معاملات بازرگانی بوده است.حالا همه ی آن ها به گذشته تعلق دارند و هیچ نفع اقتصادی از آن ها متصورنیست. عمر هر چیز تمام می شود، به همین دلیل باید علاوه بر گوش به زنگ بودن مراقب آینده هم باشیم.

وارن چند بار در کسب و کارهایی سرمایه گذاری کرده که یا عمر آن ها به پایان رسیده یا به واسطه ی مباشرت او دچار زوال شده بودند. نامی ترین شرکت ها در این دسته عبارتند از بلوچیپ استمز،که کم و بیش مضمحل شده و دایرة المعارف ورلد بوک، که اینک در حال زوال است. هر یک از این ها میدان را به کسب و کار معارض واگذار کرد چون خود قادر به ثروت آفرینی از راه جدید نبود.حتا نوابغ نیز گاه راه را اشتباه می روند.

• مدیرباهوش در شرکت بی مایه نمی تواند هنر نمایی کند زیرا شرکت بی مایه اسم و رسم مدیر را نابود می کند. "

کسب و کارهایی بزرگ – با بنیه ی اقتصادی محکم – وجود دارند که برای بیرون کشیدن گلیم خویش از لجه ی مشکلات پشتوانه های مالی عظیم دارند. و کسب و کارهایی هم هستند که میان مایه اند- زیر ساخت اقتصادی آن ها ضعیف است - وهر چند هوش مدیرانش بی نظیر، اما، باز هم از غرقاب گرفتاری نجات نخواهند یافت. کسب و کار عالی معمولا انباشته از نقدینگی است،بدهی ندارد یا اگر دارد اندک است و در چنان موقعیت عالی قرار دارد که می تواند راه خود را از میان موانع بگشاید یا بر افت و خیز اقتصاد غلبه کند. کسب و کارهای میان مایه همیشه در حال تلاش برای کسب نقدینگی و غرق در بدهی هستند، و اگر به ورطه ی مشکل سقوط کنند معمولا چاره ای ندارند که از فلان بگیرند و به بهمان بدهند، که روشی مشکل آفرین است. کسب و کار میان مایه – حتا با داشت مدیران برجسته – به سبب ضعف ذاتی بنیه ی اقتصادی قادر به پیشرفت نیست و در لجه ی ضعف و نا توانی دست و پا می زند.

 

buft

 


..

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کلام بی صدا

معرفی کتاب

eneymes خیلی کم پیش می­آید که پیشگفتار یا مقدمه یک کتاب یا مقدمه مولف و مترجم رو بخوانم. به عنوان یک مبتدی معمولا این نوشت­ها بدون اینکه بخواهم، جهت­گیری...

مصاحبه

تولدمون مبارک !

powered by DPA-ME.com